عنوان{پاورپوینت ترسیم های هندسی در عالم اسلامی}

پاورپوینت ترسیم های هندسی در عالم اسلامی|اف اُ/عنوان/35011428|foj34030602|هندسه در جهان اسلام,هنر اسلامی,ترسیم های هندسی در عالم اسلامی,پاورپوینت ترسیمهای هندسی در عالم اسلامی
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت ترسیم های هندسی در عالم اسلامی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات فایل:قالب بندی: پاورپوینتتعداد اسلاید: 65

فهرست مطالب:آپولونیوس
نظریۀ مقاطع مخروطی آپولونیوس
علائم سهمی
علائم هذلولی
کاربردهای مقاطع مخروطی
رسم هفت ضلعی توسط ارشمیدس
تحلیل ابوسهل
از هفت ضلعی به مثلث
ترسیم گرایشی نه ضلعی منتظم
ابراهیم بن بستان و سهمی


بخشی از پاورپوینت: آپولونيوسِ پِرگايي (262ـ190ق‌م،( ریاضیدان و ستاره شناس یونانی که مقاطع مخروطی و حرکات سیاره‌ای از زمینه‌های موردتوجه او بودند.
نام وي در منابع اسلامي بيشتر به صورت بَلينوس يا بَليناس و نيز به صورتهاي اَبُولُونْيوس، اَفُولُونيوس، اَبْلينَس، اَبُولوس، اَبُلُّونيوس آمده است . معاصرانش او را (مهندس بزرگ) مي‌ناميدند. برخي از دانشمندان اسلامي لقب نجّار به وي داده‌اند. او به تکمیل نوعی ساعت آفتابی که خطوط ساعتی آن روی یک سطح مخروطی کشیده شده بودند هم پرداخت.
و . . .


مطالب دیگر:
🔑حرقت حلق🔑حرکات مفصل شانه🔑حرکت با سرعت ثابت🔑حرکت بدن🔑حرکت ساکاديک چشم مدل سازي يادگيري مخچه اي با شبکه هاي عصبي مصنوعي🔑حرکت شتابدار🔑حرکت شناسی فصل4🔑حرکت شناسی و بیومکانیک توصیفی🔑حرکت شناسی وبیومکانیک مفصل ارنج وساعد🔑حرکت مایع نخاعی داخل کانال ویسکوالاستیک🔑حرکت و سکون نفسانی🔑حرکت و سکون🔑حركات بنيادي🔑حركات فيزيولوژيك مهره هاي گردن🔑حركات كششي در محل كار🔑حركات و جابجايي آب🔑حریق و اطفاء حریق🔑حریق و تعاریف آن🔑حریق🔑حریم خصوصی🔑حریم شخصی🔑حساب دیفرانسیل و انتگرال و تابع🔑حساب مستقل وجوه اعتبارات جاري🔑حسابداری اجاره ها 2🔑حسابداری اجاره ها