عنوان{دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی}

دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی|اف اُ/عنوان/40227561|foj34030602|دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی,پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی,آتشکده در معماری اسلامی,معماری اسلامی,آتشکده
هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

خشی از متن:
آتشکده به گونه‌ای از نیایشگاه‌های زرتشتیان گفته می‌شود که آتش در جای خاصی از آن قرار دارد و مهمترین نیایشهای دینی در آن و در برابر آتش انجام می‌گیرد.

آتشکده: مرکب است از آتش + کده. جزء اخیر نیز مرکب است از کد+ ه نسبت است. کد از ریشهٔ کَتَه اوستایی و آن نیز از مصدر کَن به معنی کندن مشتق شده است. زرتشتیان معبد و آتشکده را «در ِمهر» هم می‌گفته‌اند که یادآور سنت‌های پیش تاریخی در ایران و آیین مهر یا میتراییسم نیز هست.

فهرست مطالب:
تاریخچه
تعریف
معرفی آتشکده های معروف
آتشکده آذرگشنسب یا تخت سلیمان
آتشکده نیاسر
آتشکده اسپاخو
آتشکده تخت رستم
آتشکده‌ای معروف به کعبهٔ زرتشت در نقش رستم
آتشکده آذر فرنبغ
آتشکده آذربرزین‌مهر
آتشکده چهار قاپی
آتشکده اردشیر
آتشکده سراب ذهاب
آتشکده آناهیتا یا معبد آناهیتا
آتشکده یزد
آتشکده دارابگرد


مطالب دیگر:
📝تحقیق معرفی روش های جدید حفاظت از خوردگی📝تحقیق ضرب المثل📝تحقیق دیگ بخار📝تحقیق زبان فارسی📝تحقیق چوب و کاربردهای آن📝تحقیق تأثیر فاین های خمیر CMP و خمیر بروک بر آهار زنی داخلی کاغذ چاپ📝تحقیق رمان ادبیات غیردینی📝تحقیق پوشش کاری در صنعت📝تحقیق تصویرگری کتاب کودک📝تحقیق بهره وری ایمنی صنعتی📝تحقیق امام سجاد (ع)📝تحقیق بهداشت و ایمنی شغلی📝تحقیق بررسی رابطه بین فن آوری اطلاعات و کارایی کارکنان شرکت گاز📝تحقیق احداث کارخانه ریخته گری در سرایان📝تحقیق آشنایی با مصالح و ساخت📝تحقیق آمار و ارقامي از خسارت هاي ناشي از خوردگي📝تحقیق اخوان ثالث📝تحقیق دیرینه شناسی (ماکروفسیل)📝تحقیق امیرهوشنگ ابتهاج (سایه)📝تحقیق دیگ های سنگی و سازندگان آن📝تحقیق تاریخ امامت📝تحقیق مهار خوردگی📝تحقیق ابوریحان بیرونی📝تحقیق حمل و نقل در چاه📝تحقیق امنيت فيزيكي در مراكز حساس IT